DİODE BUZ LAZER

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Buz lazer epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler. Cihaz buz lazer ismini başlığın soğuk olmasından almıştır. Başlığın soğuk olması müşterinin acı hissini minimum seviyeye indirdiğinden dolayı son dönemde popüler hale gelmiştir. Yüksek dalga boyu ile ciltte derin bölgelere inebilmektedir. Bu sebeple ince kıl ve kalın kıl tedavilerinde yüksek başarı gösteren bir tekniktir. Buz lazerin bize sağladığı konfor ve gelişmiş özellikleri sayesinde en koyu tenlerde ve dört mevsimde başarı gösterebilme ve çalışma olanağı sağlar.

DELUXE CİLT BAKIMI

Deluxe cilt bakımı bir uzman tarafından profesyonel ürünler ile yapılan özel bir bakımdır. Kişilerin cilt tipleri belirlenerek ve cildin ihtiyacı doğrultusunda aylık yapılması gereken bir uygulamadır.

Faydaları ; cilt neminin kazandırılması, ince kırışıklıkların azaltılması, siyah noktaların arınması, akne sorunlarının giderilmesi, lekelerin açılması, gözenek sıkılaşması, anti-aging ve lifting etki, yüz ovalinde toparlanma ve şekillenme, cildin doğal ışıltı kazanması.

Cilt bakımı sıralaması ;  temizleme, peeling, buhar uygulaması (gözeneklerin açılması),  derin  temizleme(ultrasonic spatula, komedon pres yöntemi ile), tonikleme, vitamin enjekte, radyo frekans ile toparlama, maske terapis, serum uygulaması, nemlendirme ve relax masaj ile bitirilir.Süre 60 dk.        

DERMAROLLER - DERMAPEN CİLT YENİLEME  

Bu yöntemde cilde zarar verilmeden gözeneklerin içerisinde bulunan mikro kanalların açılması hedeflenir. Çok sayıda iğnesi olan bu aletlerle dermis tabakasına ulaşılır. Cildin %3 olan geçirgenliği bu yöntemle arttırılır ve ampul, konsantre serumlar ile desteklenir. Böylece cildin kendini tamir etme mekanızması uyarılarak kolejen ve elastin üretimi çoğaltılır.

Uygulama alanları ; cilt yenileme, toparlama ve elastikiyet kaybını giderme, geniş gözeneklerin sıkılaşması, leke bakımları, hiper pigmentasyon sorunlarının giderilmesi, akne skar tedavisi, gözenek daraltma, cilt kalitesini arttırmada sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. 6 - 8 seans aralığında önerilir. 

GENÇLİK FORMÜLÜ VAMPİR FACELİFT

Uygulama sırasında kişinin kendi kanı kullanıldığı için vampir facelift olarak adlandırılan yöntem son dönemin en az müdahale içeren yaşlanma karşıtı tedavilerinden biridir. Kim Kardashian başta olmak üzere bir çok ünlünün gözde uygulamalarından olan bu yöntem sarkmış ve görünümü bozulmuş yüz hatlarını onarıyor ve yüzde toparlanma, gençleşme sağlıyor. Kişinin kendi kanı santifiruj edilerek  rejenerasyonu sağlayan hücreler ve vitamin kombinasyonu ile desteklenerek uygulama gerçekleştiriliyor.

BÖLGESEL ZAYIFLAMA

KAVİTASYON ; Ultrason, elektroporasyon ve vakum sistemlerini birleştiren eximia kavitasyon ilk seanstan bile 1 - 12 cm incelme sağlayabilecek özel üretilmiş bir cihazdır. Sonraki seanslarda etkisi artmakta ve kalıcı hale gelmektedir. Ses dalgalarının meydana getirdiği kavitasyon baloncukları ile yağları yok eden ve idrarla dışarı atılımını sağlayan bir yöntemdir. Süresi 30 dk.  

PASİF JİMNASTİK ; Aletler sorunlu bölgeye çeşitli ped ve aparatlar yoluyla bağlanır. Cihaz EMS yöntemi dediğimiz fizik tedavide de kullanılan bir yöntemle çalışır. Çalışma amacı kas başlangıç ve bitişine bağlanılan  pedler ile kas dokusunu çalıştırıp pasifize spor yaptırmaktır. 2.5 saatlik spora eşdeğerdir. Süresi 30 dk.  

LENF DRENAJ ; Lenf tulumu kişiye giydirilerek uygulanır. Uygulama amacı lenf kanalları açılarak kırılan yağların ve vücuttaki ödemin idrar yoluyla dışarı atılımını hızlandırmaktır.  

MASAJ

Relax Masaj ; Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemidir.Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlamaktır.

Selülit Masajı ; Dolaşım yada beslenme bozuklukları veya genetik sebeplerle oluşan selüliti özel tekniklerle hafifletmek için yapılan masajın adıdır.Diz kapaklarından başlayarak kalçaların bitimine kadar olan bölgeye yapılmalıdır. Süre 60 dk.

İPEK KİRPİK

Saf ipekten imal edilen kişinin gerçek kirpiklerinin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir. Üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcı ile yapıştırılır. Uygulama kirpik dibi 0.5 mm boşluk bırakarak yapılır. Kirpik dipleri hava aldığından alerjik reaksiyon ve kişinin doğal kirpiğinde dökülme yaratmaz. Yoğunluk ve uzunluk kişinin göz yapısına ve isteğine göre belirlenir. Ortalama uygulama süresi 1.5 saattir. Üç haftada bir yapılan bakımlar ile 3 ay kullanım süresi vardır. Bakım işleminde dökülen kirpiklerin yerine yenisi ilave edilir. 

PROTEZ TIRNAK

Kişinin kendi tırnağı üzerine uygulanan bir uygulamadır. Tırnakları geç uzayanlar ve tırnaklarına şekil veremeyenler için konforlu bir yöntemdir. Gerçek tırnağınızın üzerine koruyucu maddeler uygulandıktan sonra yapılır. Bu yüzden gerçek tırnağınız minimal zarar görür. Protez tırnak için herhangi bir zaman sınırlaması yoktur. Bakımları yapıldıktan sonra istenilen süre kadar kullanılabilir. Uzunluk ve şekillendirme kişinin tercihine göre yapılır. 

KALICI MAKYAJ

Bir nevi dövme benzeri kozmetik uygulaması diyebileceğimiz kalıcı makyaj yüzde ve vücutta yer alan kusurları örtmekte başarılı ve bakımlı genç görünmek isteyenlerin tercihleri arasında olan bir uygulamadır. Temel olarak uygulandığı bölgeler kaşlar, göz ve dudaklardır.  Kaşlarda teknik olarak kıl tekniği ve dolgu tekniği tercih edilir. Dudaklarda kontur ve renklendirme tercih edilir. Gözlerde ise eyeliner ve dipliner olarak tercih edilir. Uygulama 2 defa yapılır. Birinci ana uygulama ikinci rötüş uygulamasıdır. 

SOLARYUM

Solaryum makineleri, UV ışını üreten lambalardan oluşan yapay bronzlaştırıcılardır. Güneş ışınları, gün ışığı, enfraruj ve UV ışınlarından oluşur. Bunlardan gün ışığını görebilir, diğerlerini göremeyiz. UV ışınları UVA, UVB ve UVC olarak adlandırılır. UVC ışınları zararlıdır. Bu yüzden ozon tabakası tarafından filtre edilir. Solaryum makinelerinda UVA ve UVB ışınları rol oynayan ışınlardır. Bu ışınlar pigmentlerin renk değiştiresini yani bronzlaşmayı sağlar. 

BOTOX (BOTULINUM TOKSIN)

Botox, botulinum isimli bir bakteriden elde edilen ve kasları gevşetmek amacıyla 20 yıla aşkın bir süredir tıp alanında çeşitli tedavilerde kullanılan bir ilaçtır.

ETKİLERİ; Yüz hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar üzerindeki deriye bağlıdırlar. Yıllar süren mimikler sonucu, kaslar gözle görülür çizgiler ve kırışıklıklar oluştururlar. Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesiyle daha fazla kırışıklık oluşumu engellendiği gibi daha huzurlu ve daha genç görünüm ortaya çıkar. Zaman içerisinde daha uzun süreli etkiye sahip olarak yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı yavaşlatır. 

ESTETİK DOLGU

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek yapılan yüz dolgusu estetiği, derideki ince ve derin kırışıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir. Dolgu sonrası kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır ve yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kolojen, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu şikayetlerin tedavisinde yüz dolgusu güvenle ve başarıyla kullanılabilir.

PRP

KENDİ KANINIZDAN GELEN GÜZELLİK

Platelet Rich Plazma (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Bu yöntemle hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifuj edilir. Elde edilen serum küçük miktarlarda deri altına enjekte edilir. Dokularda herhangi bir hasar  oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır. PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef doku onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

ÖRÜMCEK AĞI YÜZ ESTETİĞİ

Ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemidir. Yer çekimi ilerleyen yaşa bağımlı olarak zaman içerinde oluşan ince çizgiler aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak daha da derinleşmeye, kolojen elastin eksikliğine bağlı sarkmaya başlar. Bu teknik bu noktada estetik cerrahiye alternatif ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak cildinizdeki olası sorunları çözümlememize fayda sağlar. Bu uygulama ilhamını doğanın içinden, en güçlü ve esnek yapıya sahip olan örümcek ağının muazzam şekil, dayanıklılık ve üstün mekanizmasından almaktadır. Bu uygulama kullanılan medikal ipler sayesinde cilt altı dokusuna örümcek ağı gibi işlenir.